Lofoty – Bergen – Hardangerfjord

 

Lofoty – Bergen – Hardangerfjord (Norheimsund)

Přeplavba z Lofot na jih Norska vede částečně vnitřními fjordy, často po trasách legendární Hurtigruten, a částečně po otevřeném moři. Celková délka je cca 600 mil. Týdenní úseky, tedy 8 plavebních dnů, jsou plánovány na cca 100 mil, tedy celkem cca 18-20 hodin plavby. Při rovnoměrném rozdělení je to 2-3 hodiny denně, nicméně je obvyklé kombinovat delší denní plavbu a následně  přestávky pro další program (turistika, rybolov, relaxace, pozorování mořské fauny, prohlídky zajímavostí na pevnině …). Plánování také zásadně ovlivňuje počasí – podstatným kritériem je dosažení cílového bodu vylodění posádky a nalodění další skupiny, v plánovaném termínu.

Tuto trasu pojedeme poněkolikáté, budeme proto těžit ze znalostí místních detailů a vybírat to nejhezčí, co lze cestou vidět. Jen namátkou o může být:

  • Lofoty – na začátku plavby proplujeme některá typická místa jako Henningsvaer nebo Trollfjord, ostrov Skrova a další
  • Mineme nejrychlejší přílivový proud na světě Saltstraumen u Bodo, jehož rychlost může dosahovat až 19 uzlů
  • Proplujeme unikátní ostrovní oblast Helgeland u Mo i Rana
  • Přetneme nejznámější fjordy Geirangerfjord, Sognefjord a další
  • Proplujeme kolem Bergenu s možností jeho návštěvy
  • Cílem je Hardangerfjord, a v něm přístav Norheimsund. V Hardangerfjordu je řada ojedinělých míst, od vodopádů, ledovce Folgefonna až po historické loděnice a mnoho dalšího – celkově je to oblast klidu a harmonie, která byla již od roku 2010 řadu let naším domovem…  Následně zůstaneme v Hardangerfjordu, podrobnosti o tamních plavbách najdete zde… HARDANGERFJORD

Jedná se o přeplavbu, hosté proto plují za pevně stanovený příspěvek na náklady, celkové provozní náklady jsou v režii provozovatele lodě.

Loď pro tuto plavbu: Motomar 44 Aft „NONOAH“ ZDE

Termíny a ceny najdete na rezervační stránce  ZDE