Skjervøy – whalewatching

Kosatky, keporkaci…

V této oblasti se pravidelně od konce října vyskytují obrovská hejna sleďů v délce několika kilometrů, která přitahují kosatky a keporkaky. Lze je tak pozorovat při krmení, kdy synchronizují svoji loveckou taktiku a předvádí se v akci.

Zažijete pozorování kosatek a keporkaků a současně je možné absolvovat šnorchování pod vedením potápěčské báze, která zapůjčí veškerou výbavu a vede ponory pod dohledem profesionálního dive mastera. 

Díky výbavě lodě a její nezávislosti na břehovém zázemí zažijete nezapomenutelné noci na kotvě ve fjordech poblíž aktuálního výskytu kytovců, s možností pozorování polární záře, což je, zejména z útulného salonu lodě ve fjordu, nezapomenutelný zážitek. Loď má instalován citlivý vědecký stereo hydrofon, kterým můžete poslouchat komunikaci velryb přímo ze zvukové soustavy v salonu lodě

 

Plavba, pozorování, šnorchlování, poslouchání, polární záře, výlety…

Výhodou lodě Nonoah je možnost kotvit ve fjordech poblíž výskytu kytovců. Podle vývoje z posledních dvou let je možné, že se hejna sleďů budou posouvat víc na sever k Altě a bude nutné za velrybami vyplouvat na vícedenní okružní plavby se začátkem a koncem v Skjervoy.

Loď Nonoah lze užít v zásadě dvěma způsoby:

  • Loď pro plavbu a ubytování objednat u  potápěčského centra Manta & Seals Dive Center.  V tom případě můžete z lodě Nonoah jak pozorovat tak šnorchlovat.
  • Loď pro plavbu a ubytování sjednat přímo s námi.  V tom případě můžete z lodě Nonoah pouze pozorovat  bez šnorchlování. I v tomto případě můžete absolvovat šnorchlování sjednané s místní firmou, která tyto akce nabízí jako jednodenní –  rezervuje se přímo na stránkách příslušného provozovatele, např. Lofoten Opplevelser a.s. ,  a cena se pohybuje (2023) kolem 2.600,- NOK  za 4 hodinovou akci.

Doprava

Létá se do Tromso, odkud je doprava do Skjervoy k lodi buďto místním rychlým trajektem (cca 2,5 hod) nebo autobusem (cca 3,5 hod) . Plavební program uzpůsobíme po dohodě vašim přáním.

 

Whalewatching Skjervoy 2023 – krátké připomenutí… – FHD, 400 MB, 2:30 minut:

Skjervoy whalewatching 2023

 

 

Kosatky a keporkaci, pozorování a šnorchlování – FHD, 430 MB, 5 minut: 

VIDEO Skjervoy – whalewatching and snorkeling

 

Loď pro tuto plavbu: Motomar 44 Aft „NONOAH“ ZDE

Termíny a ceny najdete na rezervační stránce  ZDE