Plavba Lofoty – Tromsø – Skjervoy

Přeplavba na sever do Skjervoy, kde bude v dalších termínech v listopadu probíhat pozorování a šnorchlování s velrybami.

Plavba je dlouhá cca 230 NM a má několik možných tras, jejich volba bude záviset na aktuálním počasí. Doba plavby je 4 – 5 dnů, ale s ohledem na počasí je třeba počítat s tím, že se může protáhnout i na 10 dnů.

Trasa vede převážně fjordy, včetně proplutí jednoho ze silných přílivových proudů v úžině ve Straumen pod Tromsø (proud cca 6 kn v úzké plavební dráze mezi mělčinami), což dohromady s přílivem až 3,5 m a nestabilní meteo situací dělá z celé plavby trochu dynamičtější zážitek, vhodný i jako navigační tréning.

Dojezd do Skjervoy je plánován na 25.10. , tedy na samotný počátek období výskytu keporkaků a kosatek na jejich tahu za hejny sleďů. Je tedy možné, že se podaří i pozorování, ale termín je hraniční a nelze odhadnout pravděpodobnost úspěchu, hlavní náplní této plavby je přesun z jihu na sever.

 


Při této plavbě posádka neplatí naftu ani přístavy, pokud jsou na přímé trase plánované přeplavby. Pokud to bude možné a posádka bude chtít zastávku navíc, například v Andenes (velryby), nebo Tromsø, platí společně pouze toto zvýšení nákladů.

Loď pro tuto plavbu: Motomar 44 Aft „NONOAH“ ZDE

Termíny a ceny najdete na rezervační stránce  ZDE