Motomar Aft C. „Nonoah“.

Motomar Aft Cabin „Nonoah“

Virtuální prohlídka interiéru lodě ZDE

 

NONOAH je 15 metrová, majitelská, tříkajutová,  dvoumotorová, 23 tunová výtlačná motorová loď, určená a vybavená pro náročné dálkové plavby ( motory jsou 2 šestiválce Detroit každý o výkonu 425 HP, zásoba paliva je 3.000 l , zásoba vody 800 l). Základem lodě je velmi bytelný trup Motomar Pilotina, užívaný pro lodě záchranných složek, pobřežní stráže apod.

Má tři nezávislé navigační systémy, aktivní systém AIS Rx/Tx, radar, dvě VHF a jednu HF stanici s trvalým příjmem meteorologických informací systémem WeatherFax na kráktovlném kmitočtu, dvě kotevní instalace, jednu 100 metrů a druhou 160 metrů, přídavný člun s přívěsným motorem, tři palubní jeřáby a řadu dalšího vybavení.

Pohodlí pobytu je zajištěno dvěma okruhy teplovodního topení 2 x 12 kW, kombinovaným ohřívačem horké vody o objemu 80 l, dvěma lednicemi, dvěma palubními generátory 230V/6kW a 1kW, atd.

K dispozici jsou dvě oddělené třílůžkové  kajuty, každá se zázemím (umývárna, sprcha, WC),  společný prostorný salon a kuchyně. Po dohodě lze popřípadě využít další 1 lůžko ve skipperské kajutě.

Doplňkovou výbavou jsou dva kajaky (2-3 místné )  a člaminátový člun 3,2 m  s motorem 5 HP.

Pro vyhledávání a poslouchání kytovců je instalován citlivý vědecký stereo hydrofon, s výstupem, mimo jiné, i do reproduktorů v salonu.

Loď je plně pojištěna, vybavená záchrannými prostředky podle oblasti plavby, dvěma záchrannými vory, EPIRB bójí, AIS vysílačem, atd.

Pro Severní, Norské a Barentsovo moře jsme členy záchranného systému RS(+).

Optimální cestovní rychlost lodě je 7 uzlů , maximální je 16 uzlů.