Motomar Aft C. „Nonoah“.

Motomar Aft Cabin „Nonoah“

Virtuální prohlídka interiéru lodě ZDE

 

NONOAH je 15 metrová, majitelská, tříkajutová,  dvoumotorová, 23 tunová výtlačná motorová loď, určená a vybavená pro náročné dálkové plavby (motory jsou 2 šestiválce Detroit každý o výkonu 425 HP, zásoba paliva je 3.000 l, zásoba vody 800 l). Základem lodě je velmi bytelný trup Motomar Pilotina, užívaný pro lodě záchranných složek, pobřežní stráže apod.

Má tři nezávislé navigační systémy, aktivní systém AIS Rx/Tx, radar, dvě VHF a jednu HF stanici s trvalým příjmem meteorologických informací systémem WeatherFax na kráktovlném kmitočtu, dvě kotevní instalace, jednu 100 metrů a druhou 160 metrů, přídavný člun s přívěsným motorem, tři palubní jeřáby a řadu dalšího vybavení.

Pohodlí pobytu je zajištěno dvěma okruhy teplovodního topení 2 x 12 kW, kombinovaným ohřívačem horké vody o objemu 80 l, dvěma lednicemi, dvěma palubními generátory 230V/6kW a 1kW, atd.

K dispozici jsou dvě oddělené třílůžkové  kajuty, každá se zázemím (sprcha, WC),  společný prostorný salon a kuchyně. Třetí lůžko v obou kajutách je výklopné, při užívání jednou nebo dvěma osobami může zůsat zavřené ke stěně. Posádka je ubytovaná v další samostatné dvoulůžkové kajutě.

Kuchyň je bybavená pro přípravu jednoduchých jídel, často jsou využívána jídla hotová (Expresmenu a pod.). Pro složitější vaření nejsou systémy uzpůsobené (el.příkon, počet plotének, prostor, odsávání atd.).

Doplňkovou výbavou jsou dva kajaky (2-3 místné )  a člaminátový člun 3,2 m  s motorem 5 HP.

Pro vyhledávání a poslouchání kytovců je instalován citlivý vědecký stereo hydrofon, s výstupem, mimo jiné, i do reproduktorů v salonu.

Loď je plně pojištěna pro komerční provoz, registrovana v norském registru zahraničních komerčních plavidel a řídí se příslušnými předpisy, je vybavená záchrannými prostředky podle oblasti plavby, dvěma záchrannými vory, EPIRB bójí, AIS vysílačem, atd.

Pro Severní, Norské a Barentsovo moře jsme členy záchranného systému RS(+).

Optimální cestovní rychlost lodě je 7 uzlů , maximální je 16 uzlů.